We wrześniu bieżącego roku Stowarzyszenie Kulturalne Kostroma zainicjowało projekt ”Nauka w praktyce” w ramach którego zaplanowano szereg spotkań i zajęć poruszających wiele interesujących zagadnień naukowych, mających swoje zastosowanie w życiu codziennym.

Pierwszy wykład skierowany został do uczniów III klas gimnazjów i I klas liceów w Suwałkach i Białymstoku, które wyraziły chęć wzięcia udziału i zorganizowania spotkania w swojej placówce. Podczas zajęć przedstawiona została budowa i funkcjonowanie mózgu człowieka, omówiono również klasyfikację zaburzeń postrzegania pochodzenia nerwowego. Ciekawym elementem spotkania była konfrontacja popularnych faktów i mitów zakorzenionych w społeczeństwie dotyczących mózgu. Oprócz tego dowiedziono jak łatwo można oszukać mózg stosując odpowiednio dobrane metody.

Innowacyjnością ”Nauki w praktyce” jest przedstawianie trudnych zagadnień w prosty i zrozumiały sposób oraz wyjaśnianie zjawisk z którymi stykamy się na co dzień, a nad którymi często się nie zastanawiamy czy też wręcz nie zdajemy sobie sprawy z ich istnienia. Adresatem projektu są szkoły, a treść dostosowywana jest indywidualnie do poziomu placówki (gimnazjum/liceum).

Placówki zainteresowane zorganizowaniem u siebie takich zajęć proszone są o kontakt z Dominikiem Panasiewiczem koordynatorem projektu dominik[at]kostroma.pl
szkola zdjęcie  Dariusz Cierpiał http://www.cierpial.cze.pl CC BY-SA 3.0, Link