mapa organizacji współpracujących w ramach MamPrawoWiedzieć

Lokalne MamPrawoWiedzieć zawitało w nasze strony. W Suwałkach partnerem akcji zostało Stowarzyszenie KOSTROMA.

Pierwszy portal lokalny w ramach MamPrawoWiedzieć powstał w Koninie i od kilku lat monitoruje prace tamtejszej Rady Miasta. Niedługo ruszą strony Suwalki.MamPrawoWiedziec.pl oraz Elk.MamPrawoWiedziec.pl w ich prowadzenie zaangażowały się lokalne organizacje, które chcą aby praca Rad Miasta była w pełni jawna.

Wszystkie lokalne serwisy opierają się na dokumentach wypracowanych przez Radę Miasta, zarówno tych znajdujących się w Biuletynie Informacji Publicznej jak i tych w Biuletynie niezamieszczanych, a także na informacjach uzyskanych od samych radnych. Na portalu będzie można znaleźć informacje o uchwałach, wystąpieniach i głosowaniach Suwalskich radnych.

Pomysł narodził się w Koninie gdzie  Stowarzyszenie Akcja Konin i Stowarzyszenie 61 stworzyły po wyborach samorządowych w 2010 roku pierwszy taki portal. Po wyborach w 2014 roku zostało do tego projektu zaproszonych więcej organizacji i na dzień dzisiejszy powstaje prawie 20 lokalnych stron, monitorujących prace Rad Miejskich. Głównym celem projektu jest stworzenie wygodnego narzędzia do obserwowania pomysłów i postępów prac samorządowców, gdyż często urzędowe BIPy są narzędziami niedoskonałymi.

Kontakt z koordynatorem strony www.Suwalki.MamPrawoWiedziec.pl możliwy jest pod adresem maszglos[at]pogodnesuwalki.pl